درد مهره بالای باسن

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من خانمی ۲۸ساله هستم دو ماه پیش بیرون پام لیز خوردو افتادم الانم پشتم به شدت درد میکنه یک مهره بالای باسنم خیلی درد میکنه نظر شما چیه باید چیکار کنم😭😭

درد مهره بالای باسن
درد مهره بالای باسن به علل ضربه و یا خم شدن ناگهانی یا برداشتن جسم سنگین ممکن است اتفاق بیفتد. در بسیاری از موارد درد کمر در هر نقطه‌ای و با هر علتی ایجاد ممکن است به صورت درد پایین کمر و بالای باسن خود را نشان دهد.
توجه کنید که درد دنبالچه می‌تواند خود را به صورت درد بالای باسن و درد مهره آخر کمر نشان دهد، در بسیاری از موارد لمس ناحیه دنبالچه هم زمان دردناک می باشد.
مرحله حاد ضربه به ناحیه کمر و تا ۷۲ ساعت ابتدایی استفاده از ماساژ یخ بر روی نواحی دردناک می تواند به شما کمک کند
کم نیستند بیمارانی که دیسک کمر آنها در اثر ضربه تحریک شده یا ایجاد شده و درد را در ناحیه پایین کمر و باسن نشان می دهند.
کوفتگی های عضلانی و تورم بافت نرم در ناحیه ضربه و یا اطراف آن می تواند علت دیگری برای درد مهره آخر شما باشد که برای درمان علاوه بر ماساژ یخ باید از داروهای ضد التهابی و غیر استروییدی برای مدت ۱۰ روز استفاده بکنید.
در صورتی که درد مهره پایین کمر شما بعد از مدت یک هفته کاهش پیدا نکرد جهت بررسی دیسک کمر استفاده از ام آر آی کمر و نوار عصب و عضله را توصیه می کنیم همچنین جهت بررسی صدمه به استخوان دنبالچه عکس رخ و نیمرخ دنبالچه باید انجام شود.
توصیه می‌کنیم اگر دنبالچه شما دردناک است تا بهبودی کامل بر روی تیوپ های یو شکل بنشینید.
درد دیسک کمر معمولا در صورتی است که در صورتیکه درمان صورت نگیرد و بهبودی اتفاق نمی‌افتد و بنابراین اگر کمردرد و دیسک کمر شما تحریک شده باشد قطعاً نیاز به بررسی و درمان توسط متخصصین پزشکی خواهید داشت.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما