درد قوزک پا و درمان آن

سلام. من درد قوزک پا دارم. من قسمت نازک نی وقوزک پایم بعد از ضربه از هم جداشدن ودکترپایم راگچ گرفته ولی باز هم درد قوزک پا دارم. البته قبلا هم درد قوزک پا داشتم ولی بعد از ضربه اصلا خوب نشد.

سلام. درد قوزک پا اصولا علل متنوعی دارد:

درد قوزک پا به دلیل ضربه مستقیم

درد قوزک  خارجی پا  به دلیل پیچ خوردگی مچ پا

درد قوزک  خارجی پا   و گرفتگی مچ پا به دلیل تحریک ریشه سیاتیک از کمر

درد قوزک  داخلی یا خارجی پا  به دلیل سندرم کمپارتمان خارجی در ورزشکاران و دونده ها

درد قوزک پا  به دلیل  مشکلات کف پا از جمله کف پای صاف و یا برعکس قوس زیاد

درد قوزک پا  به دلیل  پیچ خوردگی مچ پا

درد قوزک پا  به دلیل  به دلیل دیسک کمر

درد قوزک پا  به دلیل  پاتولوژی های موضعی مانند تومور و شکستگی استرسی

درد قوزک پا  به دلیل  سندرم میو فاسیال

در درمان درد قوزک پا باید ابتدا  علت را معین کرد. در بسیاری از موارد تحریک ریشه سیاتیک وجود دارد و با یک ضربه به ساق پا این حالت تحریک می شود و درد ایجاد می کند. خصوصا اگر گرفتگی و احساس گزگز و مور مور یا خواب رفتگی در کناره خارجی ساق پا دارید حتما باید به دردهای با منشا کمری هم فکر کنید.

بعضی وقت ها سندرم های میوفاسیال هم موجب ایجاد درد در یک نقطه عضلانی خاص می شوند که این نقطه می تواند در عضلات بالای قوزک پا نهفته باشد.

به هر حال اگر مسایل زمینه ای علت درد قوزک پا اصلاح شد، درمان دستی مچ پا توسط متخصص طب فیزیکی می تواند به شما کمک کند که راستای قرارگیری وزن بر روی قوزک پا اصلاح شود.

بعد از گچ گیری متعاقب شکستگی قوزک پا حتما از لیزردرمانی و رادوفرکوانسی و مگنت درمانی استفاده کنید و به محض کاهش درد برای شروع راه رفتن و افزایش دامنه حرکت مچ پا راه رفتن در اب استخر را هفته ای 3 بار انجام دهید.

راه رفتن در خیابان باید با کفش های طبی با ارگونومی بالا و خاصیت ارتجاع پذیری بالا باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما