درد شانه هنگام خواب و بدن سازی و درد شانه

سلام دکتر جان. شانه من را پرولوتراپی شانه و ازون درمانی شانه و طب سوزنی کرده‌اید من بسیار بسیار خوب شده ام و اصلا دیگر درد شانه در خواب و درد شانه در هنگام کارهای روزمره ندارم فقط می خواهم بدانم الان که ۶ ماه از بهبود درد شانه هم گذشته است میتوانم بدنسازی را شروع کنم یا هنوز باید صبر کنم ؟ همچنین مادرم درد شانه در خواب دارد یعنی درد بازو و شانه هنگام خواب بیدارش می کند آیا مادر را هم می توانید با پرو تراپی شانه و فرایندهای توانبخشی شانه درمان کنیم یا نیاز به کار دیگری دارد و آیا درمان خانگی درد کتف هم داریم

علت درد شانه در هنگام خواب معمولاً مشکلات مرتبط با خود شانه می باشد . درد بازوها هنگام خواب هم مرتبط با مشکلات تاندون‌های شانه و یا غضروف مفصل شانه می باشد. بیماران ارتباط درد شانه با معده را از ما سوال می کنند هرچند ارتباطات کوچکی بین درد شانه و درد معده  وجود دارد و رفلاکس معده میتواند درد شانه را ایجاد کند اما آنچه بیشتر در خود را به صورت ارجاع به شانه نشان می دهد مسئله درد گردن و خصوصا دیسک گردن و آرتروز گردن می باشد .
بنابراین درد بازو هنگام خواب و حتماً باید از نظر مشکلات شانه و مشکلات گردن هر دو بررسی شود.

توجه کنید که بسیاری از بیماران درد گردن و یا دیسک گردن را به صورت درد بازو ، درد دست در هنگام خواب و مشکل نشانه نشان می‌دهند.
درد  بازو و شانه  در سمت چپ و درد بازوی چپ می تواند بسیاری از بیماران را به دلیل حالت درد قلبی نگران کند و عمده بیماران که با درد بازوی چپ و درد شانه چپ مراجعه می‌کنند ، آنژیوگرافی و بررسی مشکلات قلبی شده اند توصیه می کنیم در صورتی که درد شانه چپ هنگام نفس کشیدن دارید ولی هنگام پیاده روی یا هنگام تنفس هنگام فعالیت درد شانه ندارید نیاز به انجام مداخلات قلبی در مرحله ابتدایی نیست.
برای درد شانه مادر بزرگوار هم بهتر است ابتدا یک ام آر آی شانه و یک معاینه و تست عصب و عضله گردن انجام شود و عصب های و ام ار ی دست چک شود گردن و شانه از نظر آناتومی چک شود و در صورتی که تاندونیت پارگی یا نیمه در رفتگی در شانه وجود دارد پرولوتراپی شانه و فرایندهای خاص توانبخشی شانه مشابه آنچه برای خودتان انجام شد برای ایشان هم انجام شود البته اگر پارگی کامل تاندون شانه وجود داشته باشد توصیه ما جراحی ترمیمی است.
در مورد درمان خانگی درد کتف که فرمودید فقط شما می توانید از ماساژ یخ استراحت و پماد هایی مانند پماد روماتکس یا روغن های گیاهی گرم مانند روغن سیاه دانه جهت کاهش درد استفاده کنیم ولی معمولا نیاز به توانبخشی طولانی معمولاً بیش از ۳ ماه دارد تا بتواند کارکرد خود را باز یابد
بسیاری از بیماران به ما مراجعه می‌کنند وسوالی  می پرسند که برای درد شانه به چه دکتری مراجعه کنیم

اگر درد شانه شما به دلیل پارگیرباط  باشد و پارگی کامل باشد باید به جراحان ارتوپد شانه جهت ترمیم تاندون شانه مراجعه کنید اما اگر تاندونیت یا بورسی یا التهاب مفصل یا التهاب لبروم دارید یا پارگی تاندون های شما نیز می باشد می توانید از متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی جهت درمان خود بهره ببرید تا بدون جراحی شانه شما درمان شود.
بدنسازی را می‌توانید بسیار آرام در مورد شانه و بعد از گذشت شش ماه از درمان قطعی شانه و انجام پرولوتراپی شانه شروع کنید اما ابتدا باید ورزش های کششی کپسول خلفی شانه و همچنین ماساژ درمانی برای شانه و همچنین کش های شانه انجام شود، از  وزنه های بسیار بسیار سبک باید شروع کنید و ابتدا تعداد وزن را بالا ببرید و سپس حجم وزنه را زیاد کنید.
ورزش هایی که در کلینیک تخصصی پیشگام خدمت شما آموزش داده شد قبل از شروع تمرینات ورزشی بدنسازی خود را آغاز کنید که صدمه مجدد به شانه شما وارد می شود

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما