سلام آقای دکتر خسته نباشید مادر من چند روزه که درد در زیر بغل و دست چپ دارد و احساس میکنه و میگه انگشت شصت و اشارش هم بی حس میشه خیلی نگرانم یعنی مشکل جدی هست؟

درد زیر بغل و بی حسی دست چپ شایع‌ترین علت برای درد زیر بغل و بی‌حسی دست مشکلات ستون فقرات می‌باشد. 

توصیه می‌کنیم درد زیر بغل و که هم‌زمان با بی حسی دست می‌باشد هم حتماً ام آر ای گردن و تست عصب و عضله دست یا همان نوار عصب و عضله دو اندام گرفته شود و دیده شود که آیا عصب‌هایی که به ناحیه زیر بغل و دست می‌آید درگیر است یا نه و در ام آر ای گردن مشاهده شود که آیا دیسک گردن درگیر شده‌است یا خیر. البته همیشه درمورد درد زیر بغل به‌خصوص به خانم‌ها توصیه می‌کنیم که مسائل مرتبط به مشکلات پستان و بیماری‌های پستان و خصوصاً سرطان پستان بررسی شود. همچنین درد سمت چپ باید مشکلات قلبی هم رد شود اما شایع‌ترین مورد برای درد زیر بغل و درد دست معمولاً مشکلات ستون فقرات گردن می‌باشد ولی بیشتر بیماران چون احساس درد در ناحیه گردن ندارند نمی‌توانند آن را به گردن ارتباط دهند.
درصورتی‌که مشکلات با تست نوار عصب و عضله دست و همچنین ام آر آی تأیید شود که در ناحیه گردن می‌باشد، اگر زود اقدام به درمان دیسک گردن کنید می‌توانید مشکلات مرتبط با درد گردن و دیسک گردن را بدون روش‌های جراحی درمان کنید . روش های درمانی مهم دیسک گردن استفاده از تخت‌های دکامپرشن و لیزرهای پرتوان و انجام حرکات مانی پولا سیون می‌تواند موجب تسکین درد و کنترل بیماری بیمار شود.