با سلام و خسته نباشید . خانمی هستم 42 ساله از بهمن 96 در ناحیه مربوط به دنبالچه درد احساس کردم بطوری که الان خیلی شدید شده و وقتی میشینم بلند شدن برام سخته . بهمن ماه عکس رادیولوژی گرفتم و دکتر گفت شکستگی در ناحیه دنبالچه داری و.. از زیر نشیمنی u شکل استفاده کردم تا حدودی درد قابل کنترل بود فیزیوتراپی تا 5 جلسه اول بهتر شدم ولی تا 10 جلسه تمام درد برگشت و از بین داروها گاباپنین مقداری بهترم میکرد . چند روز پیش mri دادم و دکتر میگه همه چی سالمه . ولی درد بین باسن کمی بالاتر از مقعد رو دارم و موقع بلند شدن انگار دارن از دو طرف بدنمو میکشن . علتش چیه ؟ و باید کجا مراجعه کنم

سلام . درد دنبالچه بسیار مساله پیچیده ای است ، اگر جابجایی  در گرافی دنبالچه شما وجود داشته باشد ما از جا اندازی دنبالچه استفاده می کنیم . البته گاهی درد دنبالچه می تواند به علت مشکلاتی در عضلات لگن و یا پاتولوژی هایی در حتی در کمر باشد .

در چنین شرایطی ما بعد از معاینه دقیق دنبالچه ، لگن  با کمک تکنیک های مانیپولاسیون ویسرال ، طب سوزنی الکتریکی و پلاسما و ترزیقات تخصصی درد دنبالچه را در 90 درصد موارد کنترل می کنیم. در موارد کمی که کنترل نشود با کمک بلوک گانگلیون ایمپار درد دنبالچه را بلوک می کنیم. 

کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام : 66576991- 66914650