درد بعد عمل تنگی نخاع کمر

سلام اقای دوکتر من ۳۹ سالم پارسال بخاطر تنگی نخاع عمل شدم ولی نتیجه نگرفتم تا این که امسال هم یعنی ۴۰ روز میشه که عمل کردم مهره های ۳و۴و۵ مشکل داشتم ولی پای راستم خیلی شدید بی حسی و گز گزی از کمر تا انگشتام هست وپاشنه ی پام هم درد دارد قبل عمل دوم هم اینطوری بوده وهنوزم که ۴۰ روز از عمل گذشته ولی اروم نشده من خیلی نگرانم این درد ازبین میره یا نه چکار کنم راهنمایی مکنین اقای دوکتر تورو خدا یه پیشنهاد بدین

درد بعد از عمل تنگی نخاع کمر
قبل از هر مورد باید یادآور شویم درد بعد از عمل جراحی می تواند طبیعی باشد اما درد بعد از عمل دیسک کمر یا تنگی کانال نخاع که طولانی ادامه پیدا می کند می تواند مشکلی دیگر باشد .

عللی مانند التهاب کانال نخاع و عوارض بعد از جراحی مثل عفونت که معمولاً بلافاصله بعد از عمل خود را نشان می‌دهد  و یا چسبندگی های بعد عمل و یا عفونت بعد از عمل جراحی که بلافاصله بعد عمل خود را نشان نمیدهد.

در حین جراحی با عدم برداشته شدن فشار دیسک بر روی عصب که در تست نوار عصب و عضله نشان داده شده است می تواند یکی از علل درد شدید بلافاصله بعد از عمل باشد.
توصیه می کنیم بعد از عمل جراحی جراحی تنگی نخاع حتماً با نظر پزشک جراح خود ابتدا از ماساژ یخ استفاده کرده و بعد از ۵ روز کم کم حرکت را آغاز کنید.
رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر و درمان دیسک کمر به هر شکل و از عمل تنگی نخاع تا چند هفته ممنوع میباشد
از ماساژ یخ بلافاصله بعد از عمل در فواصل کوتاه هر ساعت می تواند دردهای بعد از عمل جراحی تنگی کانال نخاع را کم کند.
همچنین استفاده از تکنیک های درد مانند دستگاه های فیزیوتراپی و همچنین استفاده از روش‌های طب سوزنی روش‌های بیوفیدبک و روش‌های هیپنوتراپی می‌تواند برای کاهش درد بعد از عمل استفاده شود.

درد بعد عمل تنگی نخاع کمر
توجه کنید گاهی در عمل دیسک کمر و عمل تنگی کانال نخاعی یک ناحیه عمل می‌شود و ممکن است درد در نواحی دیگری به عنوان عامل وجود داشته باشد و در این شرایط شما باید سایر علل درد کمر را هم درمان کنید که ممکن است علل دیگر عکس شما تست نوار عصب و عضله و ام آر آی کمر تشخیص داده شده است علت ها باشد و قسمت ها نیاز به جراحی مجدد نداشته باشد و با درمان طبی چای غیر جراحی جواب بدهد
همچنین توجه کنید که چسبندگی های بعد از عمل که معمولاً بعد از هر عمل ایجاد می شود و  می تواند عامل درد می باشد .در ۴۰ درصد موارد عمل جراحی ستون فقرات چسبندگی اتفاق می‌افتد با انجام یک تزریق ساده و یا انجام روش های ای مانند توانبخشی فعال باز شود
همچنین هدف عمده از درمانهای جراحی ستون فقرات برداشته شدن فشار های عصب ازپا و تین است که  درد پا کاهش پیدا کند  . این یک یافته غیر طبیعی نیست در واقع درد سیاتیک کم می شود اما درد کمر ممکن است به اندازه کافی کم نشود.
برای اینکه عمل جراحی دیسک کمر به عمل جراحی تنگی نخاع و هرنوع درمان غیر جراحی دیسک کمر و درمان غیر جراحی تنگی کانال نخاع موفق باشد این است که بعد از شما هم به انجام ورزش های ستون فقرات با مدیریت یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و یا متخصص طب ورزش اقدام کنید این مانع از برگشت و بروز مجدد علائم در شما می شود.

جهت رزرو نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما