درد باسن و پای چپ

با عرض سلام خدمت شما .آقای دکتر من حدود سه هفته هست که درد شدید از قسمت باسن به پای چپ و درد شدید ران و ساق پا و بی حسی کف پا دارم که بعد از مراجعه به دکتر ارتوپد فرمودن تورم رباط زانو و بعد دارو درمانی که تاثیری نداشت مراجعه کردم ام آر آی نوشتن بعد ام ار ای گفتم که تنگی کانال نخاع و باید عمل بشم ولی گفتن راه دیگرش فیزیک درمانی هست میتونم به این درمان امیدوار باشم

سلام. درد باسن که به پای چپ تیر می کشد و موجب بی حسی در پا می شود همانطور که خودتان اشاره کردید به دلیل مشکلات ستون فقرات می باشد . تنگی کانال نخاع هم هم واژه ایست که در واقع به گونه ای اشاره به فسار دیسک و آرتروز روی عصب های ستون فقرات دارد و موجب دردهایی می شود که بیشتر از آن که موجب درد کمر شود موجب درد پا می شود. این در واقع همان سیاتیک و درد های سیاتیکی می باشد که موجب درد باسن و کف پا می شود .

اصطلاح فاصله مهره هم در واقع به همین دیسک کمر و آرتروز و سرخوردگی مهره گفته می شود و باید با درمان ستون فقرات مشکل را حل کرد.

در درمان های طب فیزیکی  باید تمرکز بر آزادسازی عصب باشد ، روش های آزادسازی عصب با کمک لیزر ، درمان های دستی ، ازن درمانی و دکامپرشن درمانی می باشد .

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما