درد انتشاری بعد از تزریق پیروکسیکام

سلام جناب دكتر من حدود سه هفته پيش يك آمپول پيركسيكام زدم از آن به بعد در پاي چپم احساس مور مور شدن و ضعف عضله ذر هنگام بالا آمدن از پله يا راه رفتن زياددارم . ميخواستم بدانم آيا مشكل من حل خواهد شد يا خير ؟ و اينكه چه اقداماتي بايست انجام دهم. در حال حاضر سه روز است قرص گاباپنتين مصرف ميكنم اما هنوز تغيير زيادي احساس نكرده ام. در هنگام نشستن دردهاي خفيفي گاهي در باسنم مي آيد. ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد با تشكر.

سلام. تزریق خصوصا اگر در ناحیه اشتباه انجام شود موجب درد های سیاتیکی و تحریک مکانیکال عصب سیاتیک می شود. در صورتیکه در محل درست هم زده شود ممکن است بتواند به صورت کمیکال (شیمیایی) عصب سیاتیک را تحت فشار قرار دهد. ماساژ یخ در محل تزریق، کشش پریفورمیس و لیزر درمانی کمک کننده است. در صورتیکه پاسخ ندهد می توانید از طب سوزنی جهت درمان عصب سیاتیک تحریک شده و آزاد سازی عضله درگیر استفاده کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما