خواب رفتن بدن و داغی ساق پا

سلام آقای دکتر ..من زنی ۳۶ ساله هستم سال قبل شب از خواب بیدار شدم و احساس کردم پاهام بی حس شدند حسی شبیه به خواب رفتگی بود اما برای من ناشناخته و جدید بود به دکتر مراجعه کردم گفتند احتمالا ویروس باعث شده و مشکلی نیست امسال تقریبا یک ماه پیش سرمای سختی خوردم و سرفه های شدید داشتم البته تب نداشتم تا سه شب قبل وقت خواب کل بدنم احساس عجیبی فرا گرفت کل بدنم خواب رفته بود دست ها پاها و صورت و زبانم سریع به بیمارستان رفتم نوار قلب و فشار خونم عادی بود اما از آن روز مدام این حمله ها را دارم و امشب ساق پاهایم شدیدا داغ شده اند و احساس می کنم روی دست و پاهایم کنترل ندارم البته می توانم تکان بدهم اما انگار مثل گذشته حرکاتم نرم و راحت نیست. لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان

سلام. شایعترین علت داغ شدن ساق پا و خواب رفتگی اندام ها درگیری عصب می باشد. اگر درگیری عصب به دلیل بیماری های کلی باشد مانند نوروپاتی معمولا علایم گسترده می باشد. بیماری گیلن باره که یک نوع نوروپاتی می باشد اغلب به صورت فلج صعودی پیشرونده در دست ها و پاها خود را نشان می دهد . یعنی ابتدا پاها ضعیف می شود بعد به تدریج بالا می اید و لگن و بعد کمر را درگیر می کند و سپس دست ها را می گیرد . یکی از مهمترین تشخیص ها در شما رد بیماری گیلن باره و بیماری های مشابه آن می باشد که به کمک تست عصب و عضله انجام می شود.

سایر بیماری های دیگری که می تواند موجب درگیری عصب شود و بیشتر با توجه به شرح حالتان محتمل است درگیری عصب به دالیل تحریک عصب سیاتیک و یا سندرم فاست کمری و دیسک کمر می باشد . در این موارد هم باید با کمک تست عصب  و عضله درگیری عصب پیدا شود و درمان به کمک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی انجام شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما