جراحی باز دیسک کمر و تورم محل عمل

با عرض ادب واحترام. 40 روز پیش جراحی باز دیسک انجام دادم.علیرغم بهبودی بخیه وجای جراحی هرگاه چند دقیقه نشسته ویا سرپا می ایستم با تورم جای عمل ودرد شدید سر مواجه میشوم.لطفا راهنماییم کنید چه کنم.با تشکر.

سلام. جراحی باز دیسک کمر عمل بسیار سنگینی می باشد و قطعا انتظار درد و تورم تا مدت ها بعد از عمل طبیعی است . البته اگر حساسیت جای عمل دیسک کمر با دست وجود داشته باشد و یا دچار تب و کاهش فشار و علائم نامعمول دیگر از این دسته دیدید باید به پزشک جراح مغز و اعصاب که شما را عمل کرده اطلاع دهید . سردرد اگر تزریقات نخاعی شده باشید نسبتا شایع می باشد ولی سردرد ۴۰ روزه بعد عمل کمی ناشایع می باشد و باید بررسی بیشتری شود.

فرآیند توانبخشی دیسک کمر بعد جراحی را فراموش نکنید چون هم کمکتان می کند زودتر به کار و زندگی روزمره برگردید و هم عوارض بعد جراحی دیسک کمر را کم می کند ‌ .

کلنیک تخصصی درمان های غیر جراحی پیشگام : 02166576991 _ 02166914650

 

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما