توانایی اوزون درمانی در درمان دیسک کمر و تنگی کانال نخاع

با سلام خدمت آقای دکتر من بیماری 72 ساله هستم که مبتلا به دیسک کمر میباشم طوری که این دیسک کمر باعث شده تنگی کانال نخاع هم بگیرم به دکتر مراجعه کردم به من عمل باز پیشنهاد کرده اند الان درحال حاضر فیزیو تراپی ماساژ و طب سوزنی و ورزش را انجام میدهم دردهایم کم شده الان مشکل اصلی من این است که به علت تنگی کانال نخاع ودرد دیسک ،کمرم رو خم میکنم وبدون کمک دیگران قادر به حرکت نیستم آیا با ازون تراپی دیسک کمر وتنگی کانال نخاع من درمان میشود یا بروم سراغ عمل باز دیسک کمر وتنگی کانال نخاع من درمان میشود یا بعد از عمل باز باید کانال نخاع رو با ازون درمانی ، درمان کنم لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

سلام. همانطور که متوجه شده اید، عمده دیسک کمر ها بدون درمان جراحی قابل کنترل هستند. شما که تا حدودی به طب سوزنی و فیزیوتراپی جواب داده اید به درمان های طبی و غیر جراحی و خصوصا اوزون درمانی پاسخ خواهید داد. ازن درمانی خصوصا برای بیمارانی مفید می باشد که جواب کمی به درمان های غیر جراحی بدهند. البته باید بدانبد ازن درمانی باید همراه با سایر درمان ها مانند ورزش و طب سوزنی و … باشد تا یک جواب و متندگار برای شما داشته باشد. توصیه ما درمان ترکیبی مانند لیزر و طب سوزنی و ورزش و همراه با آن اوزون درمانی می باشد. استفاده از داروهای تقویتی مانند مولتی ویتامین و قرص ماهی و گاباپنتین هم به شما کمک کننده است . برنامه آب درمانی که توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی به شما آموزش داده می شود هم ممکن است برای شما کمک کننده باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما