تنگی کانال نخاع و امکان اوزون درمانی

با عرض سلام من بیماری هستم 72 ساله چند سالی است که مبتلا به دیسک کمر میباشم الان ظرف یک سال است که مبتلا به تنگی کانال نخاع شده ام طوری که برای برخاستن ونشستن وراه رفتن ازدیگران باید کمک بگیرم وبه تنهایی قادر به حرکت نیستم پاهایم کمی سنگین شده وانگشتان پاهایم کمی جمع شده وبه علت تنگی کانال نخاع به صورت خمیده میایستم یکی از پزشکان توصیه کرده عمل باز بشوم چون میترسم از شما میخاستم بپرسم آیا به روش ازون تراپی بیماری من قابل درمان است آیا کمرم راست میشود تورو خدا کمکم کنید ممنونم

سلام. تنگی کانال نخاع همانطور که فرمودید یکی از بیماری های سنگین ستون فقرات می باشد. اما خوشبختانه تکنیک های درمان دستی، اوزون درمانی و طب سوزنی و لیزر های پرتوان بسیار در کنترل علایم آن کمک کننده است. و بعد از آن با کمک ورزش هایی که به شما آموزش داده می شود می توانید بهبودی را که بدست می آورید نگه دارید. جراحی هر چند در تنگی کانال نخاعی بیشتر از دیسک ساده کمر انجام می شود ولی تنگی کانال نخاع مساوی دیسک کمر نمی باشد. لذا استفاده از ترکیب اوزن درمانی با روش هایی که خدمتان گفتیم را حتما امتحان کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما