تنگی عروق گردن یا دیسک گردن و ارتباط با دیسک گردن

سلام دکترجان خسته نباشید من قبلآ بهتون پیام دادم باز.تازگی هارفتیم پیش یک طب سوزنی کرمانشاه.کلی هزینه گذاشت رو دستمون کلی هم دارو نوشت بدون فایده. دیگه باقی جلساتش رو نرفتم. باز تو سایتای پزشکی تحقیق کردم فهمیدم گرفتگی و تنگی عروق گردنی هم باعث حساسیت به لمس میشن. نظرتون چیه برا اطمینان یه اکوی داپلر از عروق گردن انجام بدم؟ و در تهران جایی میشناسید این تست رو با مهارت بالا انجام بدن؟ شاید واقعآ عروق گردنم گرفته و اینهمه اذیتم میکنه؟ اگر تستم هم سالم باشه باقی احتمالات همون دیسک و رادیکولوپاتی و تریگر پوینت و دردهای نوروپاتی هست.پیشنهادتون چیه؟

سلام. عرض ادب و احترام. طب سوزنی روشی بسیار موثر در دردهای گردنی و خصوصا دردهای ارجاعی می باشد. اما باید درست و توسط متخصصین طب فیزیکی یا فرد کاملا متبحر انجام شود. همزمان باید بسیاری از مدالیتی های فیزیوتراپی گذاشته شود. مانیپولاسیون و ورزش درمانی بسیار مهم است. دردهای گردنی بسیار بهتر از دردهای اندام تحتانی به درمان ترکیبی از جمله طب سوزنی پاسخ می دهند و شم. در مورد عروق و گرفتگی کاروتید علامت درد کمتر نمایان است و سرگیجه سیار از علایم دیگر بارزتر است. هر چند با شرح حالتون درگیری عروقی در شما کمتر محتمل است، در صورت اصرار بر انجام سونوگرافی داپلر مرکز معتبری را خدمتتان معرفی می کنم.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما