تاثیرات طب سوزنی در درمان فلج ارب

با سلام من یک دختر 5 ساله دارم که موقع زایمان دست راستش دچار فلج ارب شده بوده و هیچ عمل جراحی برایش انجام ندادم و فقط فیزیوتراپی و کاردرمانی انجام دادم والان با گذشت زمان چرخشی دست به طرف سقف ودست روی سرش گذاشتن رو نداره ودست راست هم هست نقاشی با همین دست می کشد می خواستم بدونم چه عمل جراحی می تونم انجام بدم که بهبود یابد و تا چه سنی برای عمل جراحی وقت دارم و در ضمن می خواستم بدونم طب سوزنی تاثیری داره یا نه؟

سلام. در درمان فلج ارب  اسفاده از فیزیوتراپی و کاردرمانی و طب سوزنی همه با هم موثر هستند. در مورد جراحی اغلب از روش جایگزنی عضله استفاده می شود یعنی عضله ای که عصب سالم دارد با عضله ای که مشکل دارد جایگزین می شود. زمان ان از 2 سال تا 7 سال بسته به نظر جراح و معاینه بیمار متفاوت است. در صورتیکه طب سوزنی الکتریکی را امتحان نکرده اند امتحان ان ضری ندارد ولی بعد از تست عصب باید ببنیم آیا می توان عصب را تحریک کرد یا خیر.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما