بیرون زدگی دیسک l5s1 ودرد لگن و درمان کایروپراکتیک

سلام آقای دکتر. من درد در لگن و ساق پا داشتم بعد ام آر آی بیرون زدگی دیسک l5s1 نشان داد به دکتر کایروپراکتیک. مراجعه کردم بهتر شد بعد از 20 روز موقع چرخیدن درد شدید آمد سراغم و چند روز نمیتونستم راه برم بعد 10 جلسه فیزوتراپی بهتر شده ولی هنوز زیاد نمیتونم راه برم و درد قسمت لگن هنوز هست. لطفا راهنمایی کنید. اگر ممکنه ایمیل بدید تا تصویر ام آر آی را ارسال کنم.

سلام یکی از شایع ترین دیسک های کمر ، دیسک l5 S1 می باشد و درمان کایروپراکتیک و تنظیم ستون فقرات و ازادسازی دیسک یکی از شایع ترین و بهترین  روش های درمان دیسک کمر در دنیا می باشد . قطعا کامبینیشن و ترکیب این درمان با فیزیوتراپی و خصوصا استفاده از لیزر پرتوان می تواند به درمان دیسک کمر l5 S1 شما کمک موثرتری کند .‌

اما دو نکته ، یکی اینکه دیسک کمر بعد از درمان نیاز به نگهداری دارد و دیگری اینکه برای درمان لگن و خصوصا اگر ثانویه به درگیری عضله پریفورمیس باشد باید تزریق در داخل عضله جهت درمان درد لگن صورت بگیرد .

ممکن است نوار عصب و عضله شما تنها مشکل را در ستون فقرات و بدون درگیری محیطی نشان دهد که در این شرایط بعد از درمان نقش ورزش پررنگ تر می شود .

قطعا مهمترین عامل تحریک و عود دیسک کمر خم شدن و چرخش از کمر می باشد که شما شرح حال انرا داشته اید .

توصیه ما ادامه درمان دیسک کمر و سیاتیک با مانیپولاسیون کایروپراکتیک و لیزر پرتوان و تزریق عضله پریفورمیس می باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما