بیرون زدگی دیسک گردنی مهره 6 و 7

سلام دختری 32 سالمه بیرون زدگی دیسک گردن روی مهره های 6 و 7 دارم دکترم گفته با دارو و استراحت خوب میشه قرص سلوکسیب که برام نوشته مچ پام ورم کرده اصلا نمیتونم بخورم احساس میکنم حالم بدتر شده شبا خوابم نمیبره بخاطر ترس کرونا دکتر نمیتونم برم اگه درمانمو بذارم واسه بعد عید اتفاق بدی میفته گاهگاهی دستام بی حس میشن و مچ پام هم بخاطر ورم گزگز میکنه کمرم هم گاهی درد میکنه لرزش و ضعف عضلانی هم دارم به نظرتون شرایطم الان خیلی بدi

سلام. اول از همه برای اینکه شما را از نگرانی در بیاریم باید بگم که بیرون زدگی دیسک گردن قابل درمان است  و شاید با واژه بهتر بخواهم عنوان کنم قابل کنترل است.

برای درمان بیرون زدگی دیسک گردن 6 و 7 شما باید ابتدا یک ام ار ای جدید گردن  و یک نوار عصب و عضله داشته باشید و بر اساس آن درمان کنید.

درمان بیرون زدگی دیسک گردن تا 90 درصد به صورت غیرجراحی و با روش هایی مانند دکامپرشن و ورزش درمانی و مانیپولاسیون و طب سوزنی و فیزیوتراپی و لیزردرمانی قابل انجام است. 10 درصد موارد ممکن است به درمان های غیر جراحی پاسخ ندهد و نیاز به جراحی پیدا کند.

سلکسیب به عنوان یک داروی خوب ضدالتهابی و غیر استروییدی محسوب می شود ولی برای همه ممکن است موثر و سازگار نباشد. بعضی بیماران دچار ادم و تورم می شوند و بعضی درد معده می گیرند که باید دارو را قطع کنند.

شما اگر درد شدید ندارید درمانتان را به تایم دیگری موکول کنید و اگر درد شما زیاد است باید هرچه سریعتر به درمان دیسک گردن خود بپردازید و به ماخصصین طب فیزیکی و توانبخشی رجوع کنید.

دردهای پا شما هم بیشتر به دلیل تحریک عصب سیاتیک می باشد و ارتباطی به مشکل گردن شما ندارد و برای درمان ان هم حتما باید ام ار ای کمر و تست عصب و عضله پا انجام شود تا دیسک کمر هم رد شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما