بررسی بهبود دیسک کمر بعد از درمان

سلام اقای دکتر، من ندا رحمانی فر هستم کمر شدید و دیسک شدید داشتم که بهم گفته بودن اگه عمل نکنی فلج میشی، اومدم خدمتتون چندماه گذشته و الان کاملا خوب شده و هیچ دردی ندارم. فقط گاهی احساس سنگینی تو ساق پای راستم دارم که کشش میدهم بهتر میشه میخواستم ببینم آیا برای اینکه بدونم کامل دیسک خوب شده یا نه نیاز به نوار عصب و عضله و یا ام آر آی هست یا نه. یه سوال دیگه هم اقای دکتر مادر هم دیسک گردن شدید دارن میشه زودتر بهشون وقت بدید خیلی درد دارن.

سلام. بسیار خوشحالین که دیسک کمر شما کاملا خوب شده و همانطور که من در طی جلسات درمان هم خدمتتون گفتم دیسک کمر بیماری هستش که عمدتاً کنترل میشه یعنی فشار دیسک از روی عصب برداشته میشه و ظرف چندین ماه شاید ۸ تا ۱۲ ماه آنزیم‌هایی دربدن، دیسک را کوچک تر می کنه و این موجب میشه که درمان سیاتیک و دیسک کمر شما ثبات و پایداری پیدا کنه اما متاسفانه همیشه پشت دیسک باز هست، احتمال اینکه دیسک به عصب برخورد کند در اثر عدم رعایت برداشتن اجسام سنگین وجود داره اما با انجام ورزش ها یی که بهتون آموزش دادم و کمی رعایت جزئی میتونید که این بهبودی تون را به طور کامل تا آخر عمر نگه دارید ورزش های کمر را فراموش نکنید کامل انجام بدید است.

نوار عصب و عضله فعال بودن یا غیر فعال بودن و جدید بودن و قدیمی بودن ضایعات آن رو میتونه نشون بده ولی نیاز به انجام نوار عصب و عضله برای و نگهداری درمان نیست همچنین ام ار ای  ممکن است تغییرات جزئی نشان دهد یا ممکن است در طول چندین ماه آینده تغییرات نشان دهد یا ممکن است تغییرات میکروسکوپی باشد و در ام ار ای دیده نشود و حداقل زمان برای ام آر آی اگر هم می‌خواهید انجام دهید با این ۸ ماه تا یک سال بعد از اتمام درد و بهبودی شماست. ما در این مرحله توصیه به انجام نوار عصب و عضله نمی کیم.

اما برای مادرتون که دیسک گردن دارن حتما نیاز به نوار عصب دست و ا ار ای گردن می باشد و انشالاه در اسرع وقت در خدمت ایشون هستیم‌.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما