برای درمان کمردرد چه کار کنم

سلام اقای دکتر، من‌ کمردرد شدید دارم و نمی دونم برای درمان کمردرد چه کنم. من خواهرم مریض شما بود و گفت یه حرکتی روی کمرش انجام دادید که انگار کمرش جا افتاد د بعد از چند هفته کلا کمردرش خوب شده و خیلی به من اصرار می کنه چند جلسه پیش شما بیام ولی من هم کارم سنگین هست و مسیرم هم به شما دور هست، من می خوام بدونم بیام پیش شما با این مشکلات کمردرم خوب میشه

سلام. کمردرد یک بیماری چند فاکتوری است و برای درمان کمردرد باید بر تمام این  فاکتورها  غلبه کنیم. در پاسخ به سوال شما که برای کمردرد چه کنیم شاید بشود گفت اول باید علت اصلی کمردرد مشخص شود، مثلا اگه کمردردی که به پا می زند علت درد کمر شما باشد نیاز به درمان های گسترده ای مانند درمان دیسک کمر و ازن تراپی و طب سوزنی و مانیپولاسیون کمر داشته باشد ولی اگر علت کمردرد  مثلا گودی کمر باشد شاید با تنها ورزش کمر بتوان کمردرد شما را درمان کرد.

جلسات درمان کمردرد اغلب بین ۱۰ تا ۲۰ جلسه می باشد و درمان هایی مانند مانیپولاسیون و حرکت درمانی، رادیو فرکوانسی و ازن تراپی، استفاده از تخت دکامپرشن و ورزش و لیزر و …‌. باشد.

در درمان کمردرد عصبی باید علاوه بر توجه به خود کمر به موارد همراه مانند داروهای ارامبخش و استفاده از طب سوزنی برای آرامش و …. توجه کرد.

هرچند ممکن است مانیپولاسیون کمر یا به اصطلاح شما جا انداری کمر به کاهش درد دراماتیک‌در یک مقطع کمک کند ولی همیشه اینطور نیست و اغلب نیاز به جلسات متعدد در جهت درمان کمردرد می باشد. در انتها نگهداری بهبودی کمردرد تنها با انجام ورزشهای صحیح در انتهای جلسات درمان امکان پذیر می باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما