سلام اقای دکتر ، من‌ کمردرد شدید دارم و نمی دونم برای درمان کمردرد چه کنم . من خواهرم مریض شما بود و گفت یه حرکتی روی کمرش انجام دادید که انگار کمرش جا افتاد د بعد از چند هفته کلا کمردرش خوب شده و خیلی به من اصرار می کنه چند جلسه پیش شما بیام ولی من هم کارم سنگین هست و مسیرم هم به شما دور هست ، من می خوام بدونم بیام پیش شما با این مشکلات کمردرم خوب میشه

سلام. کمردرد یک بیماری چند فاکتوری است و برای درمان کمردرد باید بر تمام این  فاکتورها  غلبه کنیم. در پاسخ به سوال شما که برای کمردرد چه کنیم شاید بشود گفت اول باید علت اصلی کمردرد مشخص شود ، مثلا اگه کمردردی که به پا می زند علت درد کمر شما باشد نیاز به درمان های گسترده ای مانند درمان دیسک کمر و ازن تراپی و طب سوزنی و مانیپولاسیون کمر داشته باشد ولی اگر علت کمردرد  مثلا گودی کمر باشد شاید با تنها ورزش کمر بتوان کمردرد شما را درمان کرد . 

جلسات درمان کمردرد اغلب بین ۱۰ تا ۲۰ جلسه می باشد و درمان هایی مانند مانیپولاسیون و حرکت درمانی ، رادیو فرکوانسی و ازن تراپی ، استفاده از تخت دکامپرشن و ورزش و لیزر و ...‌. باشد . 

در درمان کمردرد عصبی باید علاوه بر توجه به خود کمر به موارد همراه مانند داروهای ارامبخش و استفاده از طب سوزنی برای آرامش و .... توجه کرد . 

هرچند ممکن است مانیپولاسیون کمر یا به اصطلاح شما جا انداری کمر به کاهش درد دراماتیک‌در یک مقطع کمک کند ولی همیشه اینطور نیست و اغلب نیاز به جلسات متعدد در جهت درمان کمردرد می باشد . در انتها نگهداری بهبودی کمردرد تنها با انجام ورزشهای صحیح در انتهای جلسات درمان امکان پذیر می باشد .