برای درد کتف به چه دکتری مراجعه کنیم

سلام و خسته نباشید من کتفم خورده به تخت و الان درد خیلی شدیدی دارم نمیتونم دستم و بالا کنم نمیدونم والا باید چکار کنم اقای دکتر , درد کتف از کرونا است و برای درمان درد کتف به چه دکتری مراجعه کنیم

برای درد کتف به چه دکتری مراجعه کنیم
درد کتف ممکن است آسیب دیدگی حاد مانند آنچه در شما ایجاد شد به وجود بیاید،  یعنی در اثر یک ضربه تاندون‌های شانه کشیده شود ضرباتی به غضروف بین محصولی شانه به نام لابروم ایجاد شود و موجب صدماتی برای شما بشود .
انچه بیشتر از همه شایع می باشد ایجاد بیماری میوفاسیال یا درگیری نقاط ماشه ای در اثر ضربه می باشد .این نقاط ممکن است در عضله به وجود بیاید و موجب درد حاد شود و یا اینکه در کپسول مفصلی بخصوص کپسول مفصلی خلفی شانه به وجود بیاید و درد آن به حدی می‌تواند باشد که با پارگی تاندون اشتباه گرفته می‌شود یعنی شما به هیچ عنوان نمی توانید شانه خود را بدون درد بالا بیاورید و درست علائم پارگی تاندون شانه را تقلید می‌کند.
درد شانه عصبی در واقع وجود ندارد آنچه وجود دارد این است که یک منطقه در شانه آسیب می بیند و ممکن است باعث عصبی شدن این در تشدید شود. اگر شما گردن درد یا دیسک گردن هم داشتید باعصبی شدن تشدید می‌شد اگر دیسک کمر هم داشتید کمردرد تان تشدید می‌شد .
از طرف دیگر درد شانه و بازوی چپ بسیاری از بیماران را به متخصصین قلب ارجاع می دهد به گونه ای که آنها فکر می کنند ممکن است این درد به دلیل درد قلبی باشد و حتی بسیاری از بیماران که نزد ما مراجعه می‌کنند به دلیل درد بازو و شانه چپ آنژیوگرافی هم کردند و البته که همه این تست ها در آنها نرمال بوده است . درد قلبی معمولاً با فعالیت ایجاد می‌شود و در حالت استراحت دردی وجود ندارد و صرفاً با بالا و پایین کردن شانه درد ایجاد نمی شود بنابراین اگر صدمه به شانه و استخوان و کتف شما خورده یا در حرکت درد شما ایجاد می شود بدانید که علت درد درد قلبی نیست
سوال دیگری که بسیاری از بیماران از ما می پرسند این است که
ارتباط درد شانه و معده درد چیست
و خصوصاً ارتباط درد کتف و شانه چپ چگونه ایجاد می شود و در پاسخ باید گفت درد کتف چپ و معده مستقیماً ارتباط واضحی با یکدیگر ندارند اما مشترک بین شانه و معده وجود دارد گاهی در اثر بیماری‌های معده و همزمان با آن درد شانه هم ایجاد می شود.

اما برای درد شانه باید به چه دکتری مراجعه کنیم  ؟ سوالی که برای بسیاری از بیماران مطرح است و درمان های ابتدایی شانه و زمانی که پارگی کامل در تاندون های شانه ایجاد نشده شما باید به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه فرمایید و یا متخصص ورزش. برای اینکه آسیب‌های حاد ناشی از شانه را برای شما برطرف کند ، اما در صورتی که پارگی نسبی تاندون  داشته باشید باز هم استفاده از پی آرپی شانه و توسط متخصص طب فیزیکی به شما کمک می‌کند اما در پارگی کامل بهتر است جراحی صورت بگیرد ، ارتوپد شانه بهترین گزینه برای این مشکل می باشد

اما در شما که صدنه مستقیم به شانه در اثر ضربه ایجاد شده ، شما باید ابتدا از ماساژ یخ استفاده کنید و از داروهای ضد التهابی مانند ناپروکسن صبح و شب به مدت ۱۰ روز استفاده کنید. در صورتی که علائم درد شانه شما کاهش پیدا نکرد بهتر است توسط یک متخصص طب فیزیکی معاینه شوید و در صورتی که نیاز است تست نوار عصب و عضله و یا بررسی شانه توسط ام‌آر‌آی شانه و یا دیسک گردن از نظر مشکلات همزمان گردنی برای شما انجام شود
درمان های غیر جراحی شانه مانند استفاده از لیزر درمانی ، prp شانه استفاده از حرکات دستی در درمان شانه و همچنین طب سوزنی می تواند در درمان درد شانه شما کمک کننده باشد .

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما