برامدگی مچ دست

سلام وقت بخير دو تا برآمدگي سفت كنار قوزك مچ دست راستم ايجاد شده است. دردناك نيست اما وقتي مچ دستم را خم مي كنم بيشتر معلوم مي شود لطفا راهنمايي كنيد ممنون

سلام. برامدگی مچ دست معمولا به دلیل پاره شدن غلافی است که تاندون از داخل آن رد می شود. به آن گانگلیون می گویند. گانگلیون اغلب غیر دردناک است، ولی ممکن است کم کم به اعصاب و عروق کنار آن فشار بیاورد و موجب ایجاد درد شود. گانگلیون ممکن است خودبخود از بین برود.

در هر حال اگر گانگلیون خودبخود از بین نرود می توان انرا تخلیه و تزریق کرد و در بسیاری از موارد کاملا خوب می شود و گاهی هم نیاز است که جراحی شود. اغلب مشکل حل می شود ولی احتمال عود در کلیه روش ها کم نیست. بنابراین هم چنان توصیه می کنیم اگر اذیتتان نمی کند کاری درمانی جز محدودیت حرکت با مچ بند نیست. محدودیت حرکت موجب می شود که با استراحت سایز گانگلیون کمی کمتر شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما