ایا زانوی پرانتزی با کفی طبی درمان می شود

با سلام و خسته نباشید. آقای دکتر مادرم آرتروز داره ودر زانو هاش احساس درد می کنه از طرفی زانوهاش مقداری انحرافم داره(حالت پرانتزی)کفش هایی که می خره همه طبی هستن ولی چون کف پای پهنی داره خیلی زود خراب و دفرمه می شود و راه رفتن رو براش سخت می کنه این مشکلشون با ساخت کفش با اسکن کف پا قابل حله؟

سلام. درمان زانوی پرانتزی به مجموعه ای از درمان ها شامل استفاده درست از کفی طبی و زانو بند های مناسب و ورزش درمانی می باشد. برای اینکه یک درمان صحیح انجام شود بهتر است ابتدا گرافی زانو ایشان رویت شود. اما ما معمولا در درمان زانو درد از ژل زانو و اوزون درمانی و طب سوزنی الکتریکی استفاده می کنیم . کفی طبی مناسب در کفش مناسب و صندل داخل منزل با توجه به معاینه  و بر اساس اسکن ایشان ساخته می شود. لیزرهای نسل جدید در کاش التهاب بسیار موثر هسند. و البته مانور های دستی که روی مفصل توسط پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی داده می شود می تواند در درمان درد زانوکمک کننده باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما