امکان استفاده اوزون درمانی بعد جراحی دیسک کمر

با سلام، سوالی داشتم در مورد ازن درمانی دیسک کمر سوال من این می باشد اگر کسی دیسک کمر خود را جراحی نموده باشد ولیکن همچنان با مشکلات قبلی دست به گریبان باشد. می تواند از این علم اوزون تراپی استفاده کند؟ سوال دوم اینکه چند جلسه باید وقت اوزون درمانی این موضوع گذاشت؟ با تشکر و قدر دانی از شما

سلام. همانگونه که در مطالب قسمت ازن درمانی نوشتیم. نقش اصلی اوزون تراپی ایجاد فرآیند های ترمیمی و کاهش التهاب می باشد بنابراین بعد از جراحی ناموفق هم قابل استفاده است. البته از ازن درمانی به عنوان نوکلئوتومی هسته دیسک هم استفاده می شود.

در مورد رادیکال آزاد شده از گاز ازون و انرژی بسیار بالایی که ناشی تجزیه این گاز ایجاد می شود هم باید گفت که قطعا فرآیند های ترمیمی را فعال می کند. ما در بیماران بعد از مل جراحی دیسک کمر هم ازن درمانی انجام داده ایم و عمده بیماران از اوزون تراپی بیشتر از درمان های دیگر رضایت داشته اند. البته باید گفت که تعداد جلسات ازن تراپی بیشتر از بقیه بیماران بوده است و جواب های درمانی هم دیرتر ایجاد می شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما