ارتباط درمانی طب فیزیکی و توانبخشی با تنگی کانال نخاع

سلام جناب دکتر سپهریان. مادرم دچار تنگی کانال نخاع کمری می باشد و می خواستم ببینم میشه با طب فیزیکی و بدون جراحی درمان بشه یا حتما باید جراحی بشه؟

سلام. تنگی کانال نخاع یکی از بیماری های است که اگر چه ممکن است به دلالیل مختلفی ایجاد بشه ولی شایعترین دلیل آن درگیری دیسک ها و فاست ها و آرتروز ستون فقرات می باشد. در نود درصد موارد می توان به کمک طب فیزیکی و بدون جراحی دیسک را درمان کرد و این درمان غیر جراحی در مورد تنگی کانال نخاع به 75 درصد میرسد. یعنی عمدتا درمان تنگی کانال نخاع غیر جراحی است اما احتمال جراحی آن از سایر موارد  درگیری ستون فقرات بیشتر می باشد. در درمان تنگی کانال نخاع روش هایی مانند طب سوزنی و درمان های ورزش و اوزون درمانی و طب سنتی و بسیاری از درمان های دیگر به کار می رود . توصیه می کنم درمان ورزشی تنگی کانال نخاع سایت را بررسی کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما