ارتباط بین لنگ زدن پا و کلسترول بالا

سلام مصطفی هستم ۲۷ سالم هست گاهی وقتها هنگام راه رفتن احساس می کنم کف پاهایم نرم شده و شروع به لنگ لنگ راه رفتن میکنم ُدرد ی احساس نمی کنم. من کلسترول خونم خیلی بالاست LDL 100و HDL 215 می خواستم بدونم رابطه ای بین مشکل پا و کلسترول بالا وجود داره یا نه باتشکر

با عرض سلام. از نظر علمی بین لنگ زدن پا و اصولا اشکالات پا و چربی خون بالا ارتباطی وجود ندارد. حالت لنگش پا و درد پا عمدتا مربوط به مشکلات اسکلتی- عضلانی می باشد. چربی خون بالا گاهی پزشک را مجبور به تجویز داروهایی جهت کاهش چربی می کند که از جملا آنها و خصوصا استاتین ها می تواند موجب ضعف عضلات پا و نوعی میوپاتی شود و صد البته این نوع میوپاتی با قطع داروهایی مانند لواستاتین و اترو آستاتین قطع می شود. بنابراین اگر فقط شما درد پا و لنگش در پا دارید حتما به دنبال  یافتن علت دیگری باشید و به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما