احساس داغ شدن ساق پا

باسلام خدمت شما محسن انصاری هستم 33 ساله مدتی هست تقریبا 1 ماه میشه که در قسمت روی ساق پای راستم احساس داغ شدن میکنم این حس خیلی کوتاه و حداکثر دو ثانیه ولی در طول روز بارها اتفاق میفته در ضمن من همین پام رو در سال 95 عمل زانو رباط صلیبی انجام دادم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

سلام ، احساس داغ شدن ساق پا، تا ۹۹ درصد موارد به دلیل صدمه و یا تحریک عصب می باشد.

احساس داغ شدن ممکن است مربوط به صدمه اعصاب کمر باشد و ممکن است شما به هیچ عنوان کمردرد هم نداشته باشید ، از طرفی ممکن است صدمه اعصاب منطقه ای هم عامل تحریک کنونی شما باشد حتی اگر در طول این سال ها مشکل نداشته باشید. بهتر است ابتدا تست عصب شوید و حدود صدمه به عصب مشخص شود و از ناحیه درست  و واقعا جایی که عصب شما تحت فشار قرار گرفته است درمان کنید.

از نظر دارویی داروهایی  و دراو برای درمان داغی کف پا، داروهایی مانند لیریکا و ویتامین ب ۱ و منیزیوم می تواند به شما کمک محدودی بکند.

در تجربه ما شاید 80 تا 90 درصد این موارد داغی کف پا مرتبط با تحریک عصب در کنار دیسک کمر و یا ناشی خود دیسک کمر می باشد. بسیاری از بیماران دیسک کمر قدیمی داشته اند و در حال حاضر هیچ علایمی از دیسک کمر قدیمی خود را ندارند و ارتباط دادن دیسک کمر به داغی کف را برایشان عجیب است.

کلنیک طب فیزیکی پیشگام

۶۶۹۱۴۶۵۰

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما