احساس برق گرفتگی انگشت و گرفتگی رگ عصب پا

سلام . وقت بخیر دکتر. خانمی هستم 34 ساله . نزدیک به 3 هفته میشه که از ناحیه 2 انگشت کوچک پای چپ به هنگام راه رفتن احساس برق گرفتگی و درد و گرفتگی رگ عصب دارم به صورتی که راه رفتن رو برام سخت کرده و می لنگم. این اتفاق بیشتر صبح ها به مدت 10 تا 15 دقیقه اول راه رفتن رخ میده و گاهی هم غروب کمی از همین ناحیه احساس درد دارم. هیچ سابقه بیماری از مفاصل یا استخوانها تا کنون نداشتم. وقتی پام تو کفش هست بیشتر این جریان پیش میاد . بعضی وقتا توی خونه هم همین انگشت پام به صورت گرفتگی رگ و سفت شدن انگشت دچار مشکل میشه و باید کمی انگشت رو مالش بدم تا خوب بشه . ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل پای من چیه

سلام احساس برق گرفتگی در انگشت و گرفتگی رگ عصب پا معمولا منشا کمری دارد . یعنی دیسک کمر شما به عصب هایی که از کنار آن رد می شود فشار می آورد و موجب درد سیاتیک و گرفتگی رگ عصب در پا می شود . نام علمی این حالت رادیکولوپاتی یا همان درد عصب سیاتیک می باشد و علی رغم آنکه درد سیاتیک منشا در کمر دارد ممکن است درد را در پا نشان دهد بدون آنکه کوچکترین مشکلی در کمر احساس شود.

درمان سیاتیک بستگی به علت آن دارد ، در صورتیکه علت دیسک کمر باشد باید دیسک کمر درمان شود . گاهی سندرم فاست کمری موجب این حالت می شود و درمان باید بر روی این مشکل متمکز شود . یکی از بهترین راه های تشخیص  سیاتیک و طیف آن تشخیص به کمک تست عصب و عضله می باشد که در کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام به صورت تخصصی انجام می شود.

احتمال فروکش کردن بیماری و علایم گرفتگی رگ عصب و برق گرفتگی انگشتان با درمان های مختلف زیاد است اما لزوما طیف بیماری سیاتیک نیاز به درمان های نگهدارنده مانند ورزش سیاتیک و بعضی از مراقبت ها جهت جلوگیری از عود بیماری دارید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما