کمردرد بعد از رابطه جنسی چه علتی دارد و چطور درمان می‌شود؟

مهمترین علل کمردرد مردان بعد از ارضا شدن چیست؟

مشکلات مربوط به پروستات

غده پروستات آقایان وظیفه تولید مایع منی را برعهده دارد. زمانی که این غده ملتهب و متورم شود یا فرد به بیماری‌های مربوط به این غده دچار شود، باعث می‌شود علائمی مانند درد در نواحی کمر، آلت تناسلی و پایین شکم برای آقایان اتفاق بیفتد.

پروستاتیت که از معروف‌ترین مشکلات مربوط به پروستات و کمردرد بعد از رابطه است، معمولا زمانی که باکتری‌های مضر به دستگاه تناسلی آقایان وارد شود، اتفاق می‌افتد.

انحنا یا قوس داشتن آلت تناسلی

از دیگر عواملی که می‌تواند باعث کمردرد بعد از رابطه بشود، شکل و حالت آلت تناسلی است. اگر آلت تناسلی شما کج باشد یا انحنا داشته باشد، باعث می‌شود هم روابط و نعوذ دردناک داشته باشید و هم بعد از رابطه دچار کمردرد بشوید.

شکستگی در آلت تناسلی

غلاف رویی آلت تناسلی که باعث افزایش و کاهش اندازه آلت تناسلی در آقایان می‌شود، می‌تواند در اثر عوامل گوناگونی مانند حرکات ناگهانی و غیر استاندارد و… پاره شده یا به اصلاح دچار شکستگی شود.

اگر این مشکل برای فردی ایجاد شود، مشکلات زیادی از جمله کمردرد هنگام انزال و… را برای شما به وجود خواهد آورد. درصورتی که دچار این عارضه شدید، حتما حتما باید به پزشک مراجعه کند  و تحت درمان قرار بگیرید.

مشکلات مربوط به ختنه

ختنه شدن یکی از اقداماتی است که برای پسرها باید انجام شود و از واجبات برای پسرهاست. اگر ختنه شدن توسط فرد بی‌تجربه و نابلد انجام شود، می‌تواند مشکلاتی را در آینده برای آن فرد ایجاد کند. یکی از آن مشکلات درد کمر هنگام رابطه یا بعد از آن است.

علت کمردرد زنان بعد از نزديكی

به طور کلی، علت کمردرد در زنان بعد از نزدیکی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. سابقه درد کمر
 2. ضعف عضلات کمر
 3. موقعیت نامناسب برای برقراری رابطه جنسی
 4. برقراری رابطه جنسی در مکان مناسب
 5. رابطه جنسی خشن
 6. فشار عضلانی
 7. عفونت ادراری

روش‌های درمان

روش‌های بسیار آسان و کاربردی برای درمان کمردردی که بعد از رابطه زناشویی به وجود می‌آید، وجود دارد و با انجام دادن آن‌ها می‌توانید کمردرد خود را درمان کرده و از رابطه‌تان نهایت لذت را ببرید.

البته به‌طور کلی برای درمان کمردرد باید بر انجام راه‌های درمان مداومت داشته باشید و برای مشاهده نتایج صبور باشید.

 • حتما به اندازه کافی استراحت کنید. شاید دلیل کمردرد شما فقط فشار زیادی باشد که در لحظه به کمرتان وارد شده و با چند دقیقه استراحت کمردرد شما درمان شود.
 • از کمپرس گرم استفاده کنید. گرما باعث شل شدن عضلات و کاهش درد شما می‌شود. بعد از اتمام رابطه جنسی و قبل از اینکه بدن‌تان سرد شود، سعی کنید از کمپرس گرم استفاده کنید تا عضلات شما منقبض نشوند.
 • ورزش‌های مخصوص کمر انجام دهید. با ورزش‌های مخصوص کمر، عضلات ناحیه کمر شما سفت و قوی می‌شوند و علاوه‌بر آن بسیاری از ورزش‌ها در تسکین و کاهش درد شما بسیار مؤثر هستند.
 • روش‌های دارویی را امتحان کنید. البته مصرف دارد اصلا نباید سرخود باشد. اگر کمردرد شما را خیلی اذیت می‌کند می‌توانید با مشورت از یک پزشک ، داروهای مناسب را تهیه کرده و استفاده نمایید.
 • سعی کنید همیشه روابط شما آرام و به دور از هرگونه خشونت باشد و همیشه در مکان‌های مناسب رابطه جنسی برقرار کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.
 • بیماری‌های زمینه‌ای مانند عفونت ادراری و… خود را جدی گرفته و حتما برای درمان آن‌ها پیگیر باشید.
 • سعی کنید تا اگر عادت به خودارضایی دارید، این عادت خود را ترک کنید.

نقش آمادگی جسمانی در پیشگیری از کمردرد بعد از رابطه جنسی

آمادگی جسمانی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از کمردرد در حین رابطه جنسی داشته باشد. عضلات مرکزی قوی و با انعطاف‌پذیری خوب می‌توانند به حمایت از ستون فقرات و جلوگیری از فشار بر روی کمر کمک کنند. ورزش منظم مانند تمرینات قدرتی و یوگا نیز می‌تواند به بهبود وضعیت بدن و کاهش خطر آسیب کمک کند.

علاوه بر بهبود آمادگی جسمانی، توجه به تکنیک مناسب در حین رابطه جنسی نیز به پیشگیری از کمردرد کمک می‌کند. اجتناب از موقعیت‌هایی که نیاز به خم شدن یا چرخش بیش از حد ستون فقرات دارند و استفاده از بالشتک‌های نگهدارنده یا تشک سفت می‌تواند به حفظ تراز مناسب در طول رابطه جنسی کمک کند.

اگر در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی یا درد کردید، حتما استراحت کنید. به طور کلی، حفظ آمادگی جسمانی خوب و تمرین تکنیک‌های ایمن و راحت می‌تواند به کاهش کرد درد بهد از رابطه جنسی کمک بسیاری کند.