نوار عصب و عضله در تشخیص بیماری های کف پا

نوار عصب و عضله در تشخیص بیماری های کف پا

نوار عصب و عضله در تشخیص دردهای کف پا:

درد کف پا در بسیاری از موارد به دلیل دگیری اعصاب و التهاب در انها می باشد که در منشا انها در کمر می باشد. تست نوار عصب و عضله با نشان دادن محل دقیق درگیری، شدت درگیری و حاد و مزمن بودن ان می تواند پزشک را به سمت درمان دقیق مشکل راهنمایی کند.

در بسیاری از موارد ما درد را درکمر یا حتی عضلات پا حس نمی کنیم ولی منشا درد درکمر و مثلا درگیری ریشه s1 می باشد. و در این شرایط استفاده مثلا از یک کفی یا لیزر درمانی کف پا نمی تواند درد کف پا را درمان کند. در این شرایط  نوار عصب و عضله که محل درگیری را نشان می دهد و درمان روی کمر و عصب درگیر متمرکز می شود اما درد کف پا بهبود می یابد.

بیماری سندرم تارسال تانل یا T.T.S یک بیماری است که یکی از اعصاب مربوط به حسی کف پا  در سمت داخلی مچ پا گیر می افتد و موجب درد شدید کف پا و به خصوص پاشنه پا می شود. تنها راه تشخیص این بیماری انجام نوار عصب و عضله می باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما