علت بی حسی گردن

علت بی حسی گردن و سوزن شدن دست ها

ارتباط دیسک گردن و سردی دستها و خواب رفتگی دستها گردن

دیسک گردن یک غضروف میباشد که بین مهره های گردن قرار گرفته است. وقتی  که به آن فشار آورده می شود مانند پایین بودن طولانی سر روی کتاب یا هنگام کار کردن و یا زمانی که اثر ضربه تصادف دچار  ضربه می شود ،بیرون زدگی دیسک ایجاد  میشود و فشار بر روی عصب هایی که از کنار آن رد می شود وارد می کند و موجب ایجاد علائم در مسیری می شود که این عصب طی می کند مثلاً ممکن است عصب ها از از کنار دیسک گردن رد می شود به دست برود و در  دست موجب ایجاد علائم گزگز و مورمور در دستها شوند. اگر فشار دیسک گردن بر روی عصب ها کم باشد درد و بی گزگز و مورمور در خود ناحیه گردن حس می شود .
توجه کنید گاهی غضروف بین مهره ای به نام دیسک گردن موجب ایجاد فشار بر روی عصب ها نمی شود بلکه ساییدگی استخوان  موجب ایجاد علایم آرتروز گردن یا تیز شدگی استخوان کنار گردن می شود.  این فشار بر روی عصب های گردن باعث می شود علائم در دست ها ظاهر می شود
توجه کنید که جدایی دیسک و آرتروز از عصب  از درمان های پزشکی و خصوصاً درمانهای طب فیزیکی و توانبخشی می باشد که موجب کاهش ایجاد فشار بر روی عصب های گردن می شود.
در بسیاری از موارد ‏mri گردن نرمال می باشد اما فشار بر روی عصب ها وجود دارد . در این موارد در عمده کیس ها درگیری عصب در تست نوار عصب و عضله دیده می شود.

برطرف کردن بی حسی دست ها از طریق طب سوزنی و مانیپولاسیون طب فیزیکی و دستگاه دکامپرشن امکان پذیر است.

جهت رزرو نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما