اسکن ستون فقرات

دستگاه اسکن ستون فقرات یک دستگاه بسیار جدید و پیشرفته جهت بررسی وضعیت انحنا و انحرافات ستون فقرات می باشد.

کاربردهای دستگاه

بااسکن سه بعدی ستون فقرات می توان تشخیص داد که ایا قوس کمر و یا قوز پشتی زیاد می باشد  و یا خیر؟ایا فرد دارای اسکولیوز و انحراف ستون فقرات به سمت چپ یا راست می باشد یا خیر!

یکی از مهمترین ویژگی های اسکن سه بعدی ستون فقرات این است که افراد به صورت غزبالگری و برای چک اپ می توانند با کمک این دستگاه متوجه شوند که ایا گودی کمر آنها غیر طبیعی است یا در حد نرمال می باشد. همچنین یک چالش بزرگ خصوصا در بین نوجوانان این است که قوز پشتی  طبیعی می باشد یا بیش از حد است و مهمترین راه تشخیص تا کنون فقط معاینه بالینی بیمار بود و این تکنولوژی پیشرفته اسکن ستون فقرات می تواند به صورت پیشرفته و بر اساس اندازه گیری ها میزان این مشکل را نشان دهد. اهمیت دیگر این موضوع ان است که استفاده از انواع قوزبند ها و کرست های کمری جهت اصلاح قوز پشتی تا سنین حدود 25 سال موثر می باشند.  ارزیابی بیومکانیکال ستون فقرات در راستای شناسایی و تشخیص مشکلات پنهان اسکلتی عضلانی  و انجام مداخله درمانی لازم و به موقع انجام می شود. از آنجایی که بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی  نظیر انحرافات ستون فقرات تا قبل از بروز عوارض در سنین جوانی و میانسالی تشخیص داده نمی شوند و یا در زمان تشخیص شخص مبتلا دچار مشکلات جدی در ستون فقرات، زانوها و سایر مفاصل بدن شده است،  تشخیص زود هنگام و انجام مداخلات درمانی توسط جراح ستون فقرات در سنین پائین به نحو چشمگیری می تواند از عوارض ثانویه و شدیدتر در آینده بکاهد.همانطور که می دانیم کل بدن یک زنجیره بیومکانیکال به هم پیوسته می‌باشد و اثرات یک مفصل بر سایر مفاصل و در نهایت بر کل بدن تاثیرگذار است، پس پیگیری و تصحیح کوچکترین اختلالات به منظور پیشگیری از این عوارض اهمیت بسزایی دارد.

عملکرد دستگاه

اسکن ستون فقرات در واقع  ارزیابی  تعادل اندامها بوسیله تکنولوژی پیشرفته  عکس برداری سه بعدی و تحلیل داده ها در نرم افزاری در راستای تعیین زوایا و انحناهای اندامها می باشد. این نرم افزار اقدام به ارائه گزارش به منظور مقایسه موقعیت بیمار در مراحل مختلف درمان می نماید.

دستگاه مذکور در یک اتاق تاریک  نصب شده و در حقیقت نیازی به کالیبرازیزاسیون ندارد و به سهولت جهت تشخیص انحرافات صورت گرفته در ستون فقرات مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین جهت بررسی ناحیه انحراف و میزان انحراف صورت گرفته کاربرد دارد.

این بسته مجهز به پیشرفته ترین سیستم اسکن دنیا می باشد که قابلیت ارزیابی پزیشن و راستاها را با استفاده از تصویر برداری سه بعدی موجود در بسته دارا می باشد و اطلاعات بسیار دقیقی از وضعیت اسکلتی-عضلانی فرد ارائه می دهد.اطلاعاتی که توسط این دستگاه ارائه می شود شامل  زاویه ارتباطی بین شانه های فرد ، لگن بیمار و زاویه ارتباطی ستون فقرات او، زاویه واروم و والگوس زانوها می باشد.

به کار گیری اسکنر سه بعدی ستون فقرات در کلینیک پیشگام موجب شده تا روند بهبود بیماری در مراجعه کنندگان این کلینیک بصورت مستند توسط فرد درمانگر بررسی گردد و اطلاعات بهبود بیماری را در اختیار بیمار و پزشک قرار می دهد.

دستگاه اسکن ستون فقرات، قابلیت ارزیابی اندامها را در سه سطح دارا می باشد. این بسته با سیستمی بسیار ساده و کارآمد، امکان این را به افراد می دهد تا در طول درمان میزان تغییرات در سیستم اسکلتی عضلانی و شکل بدن و حجم عضلات و میزان بافت چربی تجمع یافته را رصد نماید.

جهت رزرو نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما